Klooster met hybride warmtepomp

lazaristen-klooster-Panningen-missiehuis-Sint-Jozef-verduurzamen-hybride-PVT-panelen-warmtepomp-installatie-hijskranen-01|lazaristen-klooster-Panningen-missiehuis-Sint-Jozef-verduurzamen-hybride-PVT-panelen-warmtepomp-installatie-hijskraan-steiger-01|lazaristen-klooster-Panningen-missiehuis-Sint-Jozef-verduurzamen-hybride-PVT-panelen-warmtepomp-installatie-schuin-dak-01|Dat ijsje hebben onze PVT-paneel installatie toppers wel verdiend!
Panningen

Van Tilburg Energie Design is momenteel druk bezig met een duurzaamheidsproject voor het klooster van de religieuze genootschap Lazaristen in Panningen, Congregatie der Missie. Het project richt zich op het verduurzamen van het Missiehuis Sint Jozef, het centrale huis van de Lazaristen in Nederland, met een hybride PVT-systeem.

 

Het doel van dit project is om koeling en ventilatie aan te brengen in de appartementen en gemeenschappelijke ruimtes. Zodat het klimaat ook in zomer beheersbaar blijft.

 

Op het dak liggen nu 108 Triple Solar PVT-panelen van 450 Wp, geïnstalleerd door Triple Solar. De zonne-energie die op het dak valt wordt niet alleen omgezet in elektriciteit, maar wordt ook gebruikt om het pand mee te verwarmen en te koelen. Het dak krijgt dus een dubbele functie en zo er kan zowel op de elektriciteits- als op de gasrekening bespaard worden.

 

Verder zijn er 2 grote NIBE warmtepompen van respectievelijk 40kW en 60kW geïnstalleerd door Tilburg Energie Design. De bestaande CV-ketel wordt gebruikt als back-up verwarming. Op zolder wordt een ventilatie-unit geplaatst. De radiatoren in de appartementen worden vervangen voor ventilatorconvectoren, geschikt voor lage temperatuur verwarming en koeling. De centrale regelinstallatie wordt uitgebreid met de nieuwe ventilatie-installatie en de aansturing van de klimaatinstallaties.

 

Wilt u ook duurzaam verwarmen en koelen? Neem contact op voor de mogelijkheden.

Delen via

Vergelijkbare berichten

  • jun

    16

    2026

    Triple Solar scheduler: gebruik 2x zoveel eigen zonnestroom

    De PVT-warmtepomp 5 heeft er een functie bij: de scheduler. Met dit tijdschema is [...]

  • jun

    5

    2026

    Triple Solar te gast bij De Groene Nerds

    Is PVT een warmtepomp vermomd als zonnepaneel? Triple Solar CTO Frank van Maanen [...]

  • apr

    16

    2026

    De zonnebijdrage: waarom het einde van de salderingsregeling goed nieuws is

    Door: Kenneth Besamusca Vroeger: salderen, voor niks gaat de zon op, zonnepanelen zijn een feestje. [...]

  • mrt

    3

    2026

    Triple Solar PVT-warmtepomp 5 nu officieel in de Nationale Milieudatabase

    Sinds 14 februari 2026 is de Triple Solar PVT-warmtepomp 5 officieel opgenomen in de Nationale [...]